Sajhedari Daily
Latest News from Nepal

कोरोना संक्रमीत, बिपन्न तथा असाहय लक्ष्ति गरी फुड बैंक सिमरा संचालनमा

कोरोना संक्रमीत, बिपन्न तथा असाहय परिबारका लागी बारा सिमराका युबाहरुले फुड बैक सिमरा बुधबार देखी संचालनमा ल्याएका छन ।

पथलैया चोकमा ‘हुनेले दिएर जाउ नहुनेले लिएर जाउ’ भन्ने नारा लेखीएको ब्यानर सहित पथलैया सिमराका युबाहरुले स्थानीय तहको सहजीकरणमा फुड बैक सिमरा शुभारम्भ भएको हो ।

सामाजीक बृतका परिचित युबाहरुको सहभागीता रहेको उक्त फुड बैकमा अधिकांशले चामल, दाल, तेल सहयोग गरेका थिए भने चाउचाउ पनि बैकमा सहयोग स्बरुप जम्मा गरेका थिए ।

पहिलो चरणमा पथलैया र सिमराका ७ स्थानमा बैक खडा गरी जनस्तरबाट हुनेले दिने स्थान खडा गर्ने दोस्रो चरणमा बैकमा सहभागी सदस्यहरु स्बयंबाट स्बस्फुर्त राहत संकलन गने र तेस्रो चरणमा स्थानीय बडा नम्बर १ र २ को कार्यालयबाट सहयोग संगै नहुनेले लैजाने क्रम समेत नियमित हुने आयोजकले जनाएको छ ।

लकडाउनको समयमा दैनीक मजदुरी गर्न नपाएका, बिपन्न स्थानीय सर्वसाधारण भोकै र पिडित बनेको अबस्थाा नियाल्दै स्थानीय युबाहरुले स्थानीय तहको समन्बयमा फुड बैंकको स्थापनाले ठुलो सहयोग हुने आशा समाजमा गरीएको छ ।

छाक नै रोकिने अवस्था नआओस, विपन्न परिवारले राहत पाओस भन्ने सामाजीक उदेश्यले फुड बैक सिमरा संचालनमा ल्याएको संयोजक प्रकाश ढुगांनाले बताए । फुड बैंकमा आज देखी जम्मा भएका चामल, तेल, नुन, दाल, चाउचाउलाई बडा जनप्रतिनीनधीको रोहबरमा प्याकेजमा बितरण गरीने भएको छ ।