उद्योग वाणिज्य संघको बिज्ञप्ती गैरकानुनी भएको युवाहरुको आरोप

साझेदारी दैनिक
साझेदारी दैनिक 877 पाठक संख्या
1 मिनेट पढ्न लाग्ने समय

नगर उद्योग वाणिज्य संघले स्थानिय उद्योगका बिषयमा जारी गरेको बिज्ञप्ती गैरकानुनी भएको स्थानिय युवाले आरोप लगाएका छन् ।

जीतपुरसिमरा उपमहानगरपालिका नगर उद्योग वाणिज्य संघले उद्योग संचालन गर्न नदिने स्थानियहरुलाई लक्षित गरी बिज्ञप्ती नै निकालेर बिभिन्न आरोप लगाएपछी उनीहरु उद्योग वाणिज्य संघको कार्यलाई गैरकानुनी भएको आरोप लगाएका हुन ।

वीरगञ्ज–पथलैया करिडोरका उद्योगले भारतीय कामदाम नेपाल झिकाई उद्योग संचालन गर्न थालेपछी जीतपुर सिमराका स्थानिय युवाको नेतृत्वले उद्योगमा निगरानी शुरु गरेपछि सो को विरोधमा स्वारुप उद्योग संघले विज्ञप्ती नै निकालेको हो ।
करिडोरको सबैभन्दा बढी कामदार रहेको जगदम्बा स्टिलमा युवाले विशेष निगरानी बढाएका छन् ।

उद्योगले प्लान्ट संचालन गर्ने बहानामा भारतका कामदार रातारात उद्योग भित्राएपछी युवाहरु समुहगत रुपमै बिरोधमा उत्रिएका हुन् । स्थानिय सरकार संचालन ऐनमा वडा समितिले आफ्ना मातहतका उद्योगहरुलाई अनुगमन र नियमन गर्न पाउने र वडामा संक्रामक रोगले महामारीको रुप लिए नियन्त्रणमा भुमिका निर्वाह गर्नुपर्ने बाध्यकारी कानुनी ब्यवस्था छ ।

सोही अनुरुप वडा नम्बर २ का वडा अध्यक्ष तिलक बहादुर श्रेष्ठको नेतृत्तमा कोभिड १९ रोकथामका लागी खवरदारी समितिी गठन गरेको बताइएको छ ।तर उद्योगलाई मापदण्ड अनुसार संचालन गर्न खवरदारी गर्ने कार्यलाई संघले सो कार्य गर्न नपाउने भन्ने उल्लेख गरेकाले बिज्ञप्ती गैरकानुनी भएको भन्दै सच्याउन स्थानीयहरुले आग्रह गरेका छन् ।
फोटोः

साझेदारी दैनिक

समाचार शेयर गर्नुहोस
Leave a review