Sajhedari Daily
Latest News from Nepal

वरियारपुरमा चोरीका घटना बढ्दो, प्रहरी तस्करलाई लाईन दिनमै व्यस्थ रहेको आरोप

Top Aside Banner

पछिल्लो केही दिन यता बाराको वरियारपुर क्षेत्र आसपासमा चोरीका घटनाहरुमा बढोत्तरी आईरहेको छ । महागढीमाई नगरपालिकाममा पर्ने उक्त क्षेत्रमा चोरीका घटनाहरु बढ्न थालेपछि स्थानीयहरुले असुरक्षित महशुस गरि रहेका छन ।

नगरपालिकाका विभिन्न वडाहरुमा चोरीका घटनाहरु बढि रहेको वडा नम्बर ८ का वडा अध्यक्ष जहिर मियाँले जानकारी गराए । वडा ८ स्थित ब्रहमपुरी टोलका बुधन यादव र रामपुकार कुशवाहाको घरमा नगद ३० हजार सहित गरगहना तथा लताकपडा चोरी भएको एक साता वितिसक्दा पनि चोरहरु पक्राउ पर्न नसकेका वडाअध्यक्ष मियाले बताए ।

वडा अध्यक्ष मियाँको अनुसार चोरी भएको एक हप्ता विति सक्दा समेत स्थानिय प्रहरीले चोरहरुलाई समात्न नसक्नुले प्रहरी प्रशासनमाथी नै प्रश्न चिन्ह खडा भएको बताउछन । चोरीमा संलग्नलाई पक्राउ गर्न नसक्दा प्रहरीकै संलग्ना भएको हो की भन्ने कतिपयको आशंका छ ।

शान्ति सुरक्षाको जिम्मा पाएको वरियारपुर प्रहरी चौकी शान्ति सुरक्षा भन्दापनि तस्करीलाई लाईन दिन व्यस्त भएकाले पनि चोरीका घटनाहरु भईरहेको कतिपय स्थानीयहरुको आरोप छ । वरियारपुर प्रहरीले भारतबाट अवैध रुपमा भन्सार छलि गरेर ल्याएका सामानहरु ल्याउँने तस्करसँग पैसा लिएर लाइने खोल्ने गरेको आरोप उनिहरुको छ।

नगरपालिकास्थित मैनीटोल निवासीले केहि दिन अगाडी गुट्खा र सुर्ती जन्य पदार्थ सामग्रीको तस्कर गर्ने दुई तस्करलाई समातेर सुरक्षाकर्मीलाई जिम्मा लगाएपनि प्रहरीले उनीहरुमाथि कारवाही नगरी छाडेको स्थानीयले आरोप लगाएका छन ।

तर वरियारपुर प्रहरी चौकीले भने शान्ति सुरक्षाका लागि आफुहरुले कुनै कसर वाँकी नराखेको बताएको छन । प्रहरी चौकीका प्रहरी नायव निरीक्षक (सई) प्रमोद साहले चोरी कार्यमा संलग्नहरुको खोजी भईरहेको र नगरमा शान्ति सुरक्षामा प्रहरीले लापरवाही नगरेको प्रतिबद्धता व्यक्त गरेका छन ।