Sajhedari Daily
Latest News from Nepal

प्रदेश दुईका आठ वटै जिल्ला डुवानमा,दुई सय १९ घरपरिवारका करिब आठ सय ४५ जना विस्थापित

लगातार परेको बर्षाका कारण प्रदेश नम्बर दुईका जिल्लाहरु प्रभावित भएका छन ।तीनदिनदेखी देश भर परेको भारी बर्षाले प्रदेश नम्बर दुईका ८ जिल्लाका अधिकांश भागहरु डुबानमा परेका छन ।

बर्षाका कारण मंगलवारसम्म मानवीय क्षति नभएपनि सप्तरीमा एक जना र महोत्तरीमा एकजा गरि दुई जना घाईते भएको प्रदेश प्रहरी कार्यालय जनकपुरधामले जानकारी गराएको छ । प्रहरीका अनुसा प्रदेश भरी दुई जना बेपत्ता भएका छन भने ३८ घर पुर्ण रुपमा क्षति भएको जनाएको छ ।

अविरल बर्षाका कारण मंगलवारसम्म दुई सय १९ घरपरिवारका करिब आठ सय ४५ जना विस्थापित भएको प्रदेश प्रहरी कार्यालयले जनाएको छ । बाढी पहिरोबाट हुन सक्ने विपदका लागि प्रदेशभर करिब दुई हजार आठ सय १० जना सुरक्षाकर्मीहरु परिचालन गरेको पनि प्रदेश प्रहरीले जानकारी गराएको छ ।

लगातारको बर्षाले प्रदेश अन्र्तगत सप्तरी जिल्लाको हनुमानगर नगरपालिका, छिन्नमस्ता वलानविहुल, तिलाठीकोईलाडी, गाउँपालिका बढि प्रभावित बनेका छन । यस्तै धनुषा जिल्लाको मिथिला नगरपालिका, महोत्तरी जिल्लाको जलेश्वर, मटिहानी नगरपालिका, सर्लाही जिल्लाको बागमति, ईश्वरपुर नगरपालिका, चक्रघटा गाउँपालिका, रौतहट जिल्लाको चन्द्रपुर, गरुडा नगरपालिका र बारा जिल्लाको. पचरौता, सुवर्ण गाउपालिकामा बढि प्रभाव परेको छ ।

पानीले धनुषा स्थित मिथिला नगरपालिका ७ स्थित २ नम्बर प्रदेश प्रहरी तालिम केन्द्र जनकपुरको जग्गामा निर्माणधिन रहेको ईटाको पर्खाल भत्काएको छ । यसैगरी बारा जिल्लाको कोल्हबी नगरपालिका ९ पडरी स्थित सिम्रौनगढ–तामागढी सडक खण्डमा पर्ने निर्मानधीन पक्की पुलको छेउमा ३ वटा होम पाईप राखी बनाएको डाईभर्सन भत्केको छ ।

यस्तै बाराकै जीतपुरसिमरा उपमहानगरपालिका २१ अन्र्तगत पर्ने पुब–पश्चिम लोक मार्ग सडक खण्डको १ नम्बर पुल देखी ५सय मिटर उत्तरतर्फ सडकको बायाँतर्फ करिब २५ मिटर सडक भासिएको समेत प्रदेश प्रहरी कार्यालयले जानकारी गराएको छ ।

Comments are closed.

error: Content is protected !!