Sajhedari Daily
Latest News from Nepal

अब पचरौता नगरका कुनै पनि बासिन्दा आँखाको समस्या लिएर वस्नु नपर्नेः नगरप्रमुख यादव

बाराको पचरौता नगरपालिकाको वेल्दारीमा निशुल्क आँखा चेकजाँच तथा निशुल्क मोतिया बिन्दु शल्यक्रिया शिविर कार्यक्रम संचालन गरिएको छ ।

पचरौता नगरपालिकाको स्वास्थ्य शाखाको आयोजनामा वृद्धबृद्धा बचाउ अभियान अन्तरगत उक्त शिविरको संचालन गरिएको हो । नगरपालिकाको वडा नम्बर ४ स्थित बेलदारी को स्वास्थ्य चौकीको प्राङ्गणमा आयोजित उक्त शिविरको बुधवार नगरप्रमुख रमेश यादव उद्घाटन गरेका छन ।

शिविरको उद्घाटन गर्दै नगरप्रमुख यादवले अब नगरका कुनै पनि बासिन्दा आँखाको समस्या लिएर वस्नु नपर्ने बताएका छन । सो अवसरमा वोल्दै नगरप्रमुख यादवले नगरवासीहरुमा कुनै प्रकारको आँखाको समस्या भए निशुल्क उपचार तथा अप्रेसन गराउने प्रतिबद्धता जनाएका छन । उनले चाडै नै अन्य स्वास्थ्य सम्बन्धी चेकजाँच शिविर पनि संचालन गरिने बताए ।

प्रसुति सेवाका लागि नगरका गर्भवति महिला दिदिबहिनीहरुलाई बाहिर जानू नपर्ने गरि चाडै नै बेलदारिमा बर्थिङ्ग सेन्टर स्थापना गरिने पनि सो अवसरमा नगरप्रमुख यादवले जानकारी गराएका छन । नारायणी आँखा अस्पताल वीरगञ्जको प्राबिधिक सहयोगमा उक्त शिविर संचालन गरिएको हो ।

उद्घाटन कार्यक्रममा उक्त वडा नम्बर ४ का अध्यक्ष कन्हैया यादव, नारायणी अस्पतालका डाक्टर पुष्पराज विष्ट, निमित प्रसासकिय अधिकृत श्याम प्रसाद यादब, जसपाका नेता अवधभुषण यादव लगायत नागरिक समाज तथा स्थानियहरुको उपस्थिति रहेको थियो । शिक्षा शाखा प्रमुख प्रमोद यादबको स्वागत रहेको कार्यक्रमको संचालन स्वास्थ्य शाखा प्रमुख नवल यादवले गरेका थिए ।

सो अवसरमा आँखा सम्बन्धि बिभिन्न रोगहरुको निशुुल्क औषधी र चस्मा पनि बितरण गरिएको छ । बुधवार सम्पन्न शिविरमा २ सय ९७ जना बृद्धबद्धाहरुले लाभ लिएका छन् । जसमा १ सय ६० जना पुुरुष र १ सय ३७ जना महिला रहेको स्वास्थ्य शाखा प्रमुुख यादबले जानकारी दिएका छन ।

आँखा चेकजाँच गराएका मध्ये ५२ जना महिला र ६० जना पुुरुष गरी एक सय १२ जनामा मोतिया बिन्दुुको लक्षण देखा परेको छ । निशुुल्क शिविर विहिवार वडा नं.६ पकडियामा हुुने स्वास्थ्य शाखाले जनाएको छ ।

Comments are closed.

error: Content is protected !!